úterý 24. ledna 2017

Svatební trendy 2017

Svatební období, které je v Čechách tak nějak generačně předávané, od června do září a teď se k těmto měsícům nebojácně přidává i květen, se nezadržitelně blíží a nevěsty začínají mít plné ruce práce a starostí se zařizováním a přípravami. A do toho všeho já budu prudit se "svatebními trendy"? Jako by nestačilo, že nevědí jak to mají udělat aby se půlka rodiny neurazila, zbylo jim aspoň na suchej chleba pár měsíců po svatba a aby zhubli během pár měsíců do vysněných svatebních šatů co na fotce vypadaj fakt božsky, když na to trávit čas v posilovně fakt není čas a na záchvaty úzkosti zabírá jedině čokoláda nebo Nutela.

Chce to klid a nohy v teple :). Nechci Vás zbytečně stresovat tím co musíte a nesmíte mít na vaší svatbě, chci se s Vámi podělit o pár ani ne tak trendů jako poznatku, které kolem sebe vidím a přijdou mi fajn. Každý si mezi nimi může najít to co je pro něj to pravé, a to by měl být pro všechny ten NEJDŮLEŽITĚJŠÍ trend, udělejte a zařiďte si vše tak aby to sedělo a vyhovovalo Vám a ostatní požadavky nechte někde v koutě.

Magická fialová

https://cz.pinterest.com/pin/177962622754008699/
Pár let zpátky bylo období, kdy jsem snad všechny svatby dělala v různých odstínech fialové, převážně světloulince fialové. Fialová se vrací do oblíbenosti, ale v trochu jiném podání. Tentokrát se zamilujete do tmavě fialové, která přechází až do sytě růžové, které se také říká magenta a v kombinaci s pudrově růžovou nebo krémovou vytvoříte příjemnou romantickou atmosféru, která rozhodně nezapadne a nebude fádní.


Sukulenty již několik let bojují o místo na výsluní, zatím se hojné oblíbenosti úplně nedočkali, ale věřím že jejich čas u nás ještě určitě přijde. Můžete je totiž použít téměř v každém konceptu a díky jejich pastelové zelené barvě a jedinečnému tvaru a textuře oživí vaše květiny a dekorace.
Říká se něco starého, něco nového, něco půjčeného a něco modrého... a já bych ještě přidala něco zlatého. Dotek zlaté ať už v jakémkoliv detailu příjemně prozáří váš koncept jen pozor na dekorace, které vypadají "levně" a také pokud jste propadla vlně rose gold, myslete že není úplně tak jednoduché sehnat třeba rose gold barevný sprej a jiné pomůcky. Já jsem se zamilovala do jednoduchý a přitom efektních zlatých brček, které seženete třeba zde a elegantně dozdobí vaší hostinu.
Hortenzie se stávají dle britských časopisů hitem letošního roku, já se nechám překvapit kdo tento souboj vyhraje a přestože má hortenzie moje obrovské sympatie sazím víc na pivoňky. Květy hortenzií jsou jedinečné a dokonalé samy o sobě, jen s nimi opatrně v horkých letních měsících. Vysoké letní teploty opravdu není nic pro ně.

Tropická noc

https://cz.pinterest.com/pin/361343570088479453/
Chcete si váš svatební den užít s celou rodinou a přáteli, ale lákají vás i exoticky provoněné dálky v zářivých barvách? Tak tropický styl bude to pravé pro vás. Nebojte se barev a rozjeďte to ve velkém stylu od hot pink, přes oranžovou, nezapomeňte vše oživit zelenou , která je pro letošní rok i barvou roku, a použít spoustu zeleně. Ovoce je ideální doplněk a místo sladkého baru s cukrovinkami udělejte fresh koutek s ovocem a zeleninou.
Buďte originální a zeleň, která ve srovnání s květy není tak finančně nákladná, použijte netradičním způsobem, třeba na jmenovky, nebo jako prostírání.
Tropické vzory a motivy rozzáří každou svatbu a určitě je upotřebíte i doma, protože in ještě dlouho budou. Co třeba z tropických polštářů vytvořit exotické místo pro odpočívání, nebo třeba fotokoutek.
Akvária a terária stále neztrácejí na oblibě, zajímavé kousky jsem našla zde.

Bohémský luxus


Uvolněný bohémsky styl je čím dál víc oblíbenější a já jsem za to šťastná. "Rozcochaté" květiny (tento výraz používám asi jen já, ale doufám že si rozumíme :) jsou mé nejoblíbenější a poslední roky v tom rozhodně nejsem sama. Perfektně se tento přírodní styl květin hodí k rustikálním dekoracím a venkovním svatbám. Nebojte se použít i starý, ale kvalitní a nejlépe dřevěný nábytek jako dekorace. Třeba žebřík nebo starou komodu do které mohou hosté dávat dary.
Sladké bary na které se ještě před pár lety nikdo moc netvářil se stávají už součástí svatební hostiny. Základem těchto roztomilých koutků  nemusí být jen sladkosti, ale nebála bych se ani slaných ňaminek, které zapadají do konceptu a samozřejmě domácí limonáda je vrchol "home made"kultury. S láskou tvořené dobroty skvěle vypadají v originálních nádobách a džbáncích, třeba jako ty na fotce které jsem našla zde a spoustu dalších nejen skleněných nádob .
Květiny ke svatbě neodmyslitelně patří a právě první svatební květiny již ve starém Řecku měli právě podobu květinových čelenek nebo věnečků. Nebojte se jich a poraďte se svojí kadeřnicí, nebo vizážistkou, která vás bude česat, jaký typ a velikost pro Vás bude nejvhodnější.
Už jste přeslazení hutným fondánem a chcete lehčí variantu svatebního dortu ? Nahé dorty vládnou a my jsme jim také naprosto propadli.

A pár tipů na závěr

Pořiďte dekorace, které využijete i později ať už doma nebo někde jinde. Mě se třeba moc líbí Lightbox s upravitelným textem, a pokud budete chtít na něco upozornit hosty prostě jim to tam "napište".
Nedělejte ze sebe na váš svatební den, něco čím nejste. Buďte přirození a uvolnění, jestli normálně neholdujete 15 cm podpatkům nesnažte se v nich přetrpět celý den. Vytvořte si takový koncept do kterého zapadnou i vaše kecky a den si naplno užijte.
Moderní technologie využíváme všichni a chytrých telefonů se většinou na svatbě sejde minimálně několik desítek.Vytvořte si vlastní hashtag, pod kterým později dohledáte všechny vtipné momentky a nezapomenutelné okamžiky.

Tak to by bylo dalších pár nápadů k svatbám, doufám, že vaše svatební přípravy jdou podle plánu :)

Dominika ♥

Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig