sobota 25. února 2017

Sankt Anton an Alberg

Co si představíte, pod slovem Alpy? Horské sluníčko, zasněžené vrcholky, skvěle upravené kilometry sjezdovek, popíjení na prosluněných terasách... Myslím že nemusím pokračovat :). Ale se mnou to bohužel není tak jednoduché, za prvý v Alpách jsem nikdy lyžovat nebyla a celkově moje lyžařské dovednosti jsou dosti bídné. Myslím že je dosti vypovídající že za posledních 10 let jsem nalyžovala asi tak 5 dní a to počítám všechny zastávky na svařák, klobásu a jiné. Nemluvě o tom že zhruba před těmi 10 lety jsem udělala takovou scénu na Božím daru, že se do teď za svoje rozplácnutí uprostřed sjezdovky a hysterický pláč že nikam nejedu, že je to moc prudké, vcelku stydím. A za druhé hrozitánsky se bojím výšek a představa kabinkových lanovek mě přivádí do mdlob. Ale co na plat, zamilovaný lidi dělaj různý šílenosti a já slíbila že lyžovat do Alp pojedu, tak jsme jeli.

A já jsem za to teď hrozně ráda! Opět se mi potvrdilo, jak je důležité překračovat a opouštět komfortní zónu a vydávat se do neznáma. Zjistila jsem že nejhůř se mi lyžuje na modrý, že lanovky zas tak hrozný nejsou a zvládnu je i sama, že kávu moc neuměj, ale maj k ní zatraceně krásné výhledy a že mám toho nejlepšího chlapa, který mě miluje i když začnu hysterčit.

My jsme navštívili Sankt Anton an Alberg v Rakousku, který je vyhlášené rozlohou desítek kilometrů sjezdovek, propojené promyšlenou sítí lanovek a naše očekávání opravdu ohromné středisko nezklamalo a i přes moje lyžařské nenadání a Leovu pochroumanou nohu, jsme si to náležitě užili. Výhledy jsou tu opravdu dech beroucí a pohádkové a i když zrovna odpočíváte v místní vysokohorské hospůdce, užíváte si každou vteřinu.

Kromě lyžování, městečko nabízí spoustu prosluněných teras, kde jsme se krásně opálili při popíjení drinků a oslavě Leových nových webovek. Když si nezapomenete plavky (jako někdo) skvělým odpočinkem od lyží jsou bazény a sauny. S tím, že si je tu koupíte opravdu nepočítejte.

 A teď už dost řečí a pár fotek pro zasnění...

Mějte krásný víkend <3
Share:

2 komentáře

  1. Já jsem nikdy nelyžovala, takže ti závidím i těch tvých 5 dní za deset let, protože když vidím, jak krásné hory dokážou být, mrzí mě, že jsem tuhle příležitost zatím neměla :-) Třeba někdy

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Všechno má svůj správný čas:), ale musím přiznat že Alpy učarovaly i mě a to je to z Čech opravdu kousíček. Měj krásný den <3

      Vymazat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig