neděle 12. března 2017

Květiny s trochou lásky

Je neděle ráno a vy se chystáte k rodičům na oběd, nebo na návštěvu k přátelům a rádi by jste věnovali hostitelce květinu. Nikam (kromě postele nebo gauče) se Vám moc nechce a dobré květinářství je buď daleko a nebo má zavřeno a pokoušet se z floristky v nákupním centru vymámit hezkou kytku je asi stejně pravděpodobné jako najít v lese měsíčky i s Maruškou a jahodama. Co s tím? 

Jako záchranou variantou se nabízí květiny z marketů, které u pokladny smutně čekají na svého nového majitele a když jim dáte trochu té lásky nikdo ani nepozná, že jste si na babičky narozeniny vzpomněli ráno když jste šli s bolavou hlavou a ještě zalepenýma očima pro koblihy. 
Květiny vybalíme z toho nevábného igelity, protože přes ten cesta rozhodne nevede. Rozložíme si je a otrháme spodní listy, které by nám vadili v úvazku. Případně otrháme všechny ošklivé a poškozené části. Začneme květy skládat a přikládat do tzv. kříže, ale vzhledem k tomu, že to nebude nijak složitá vazba, nemusíme to nijak hrotit a stačí je poskládat tak aby měli hlavičky stejně vysoko. Nakonec květiny svážeme provázkem a zkrátíme stonky na stejnou délku.

Tak květiny by jsme měli a můžeme trochu přikrášlit jednoduchou mašlí. 

Necháme si asi 10 cm (záleží na velikosti mašle), stuhu překřížíme a v tom samém bodě chytíme (přetočení nám pomůže s tím, že nám mašle nebude tak klouzat), uděláme oko a opět překřížíme a přidáme a držíme s prvním překřížením. Stejně postupujeme ještě dvakrát a zastřihneme (opět si necháme asi 10 cm "ocásek"). Nejjednodušší je si mašli svázat drátkem a pak jednoduše protáhnout uvázanou květinou. Trčící drát pak jednoduše zahneme a předejdeme škrábnutí a podobně. 

A teď už jen květinu zabalit.

Ráda balím květiny do něčeho vlhkého, naučila jsem se to používat na Zélandu a je to velice praktické, květiny bez vody vydrží i pár hodin a pak je stačí jen čerstvě seříznout. Ukážu vám tuto jednodušší variantu, stačí vám na to čtverec z celofánu a vlhký kapesník, nebo třeba kuchyňské utěrky. Květinu dáte na střed čtverce a celofán přizvednete k úvazku, nejdříve rohy proti sobě a pak i ostatní strany. Jednoduše svážete provázkem, ale nedělejte dva uzly, jen uzel a mašličku ať obdarovaný pak může "vodní lázeň" jednoduše sundat. 
K zabalení nejradši používám oboustranný balicí papír, ale pokud nemáte, bude vám stačit i nějaký normální balicí papír. Opět použijeme čtverec a vytvoříme jakýsi kornout a ten pak převážeme mašlí nebo provázkem a máme hotovo.

Mějte krásný den
DominikaShare:

6 komentářů

 1. Tulipány jsou krásné a kytice vypadá nádherně, hned si pro tulipány skočím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou skvělé, mám je ze všech květin téměř nejradši :) Doufám že ti doma dělají radost.

   Vymazat
 2. Skvelý článok, opäť, ako vždy. :))
  Veľmi rada si prečítam každý tvoj nový príspevok, čím ďalej tým zaujímavejšie články.:)

  Môj BLOG-KLIK¦

  OdpovědětVymazat
 3. Miluju tulipány. Kytice je jednoduchá, ale vypadá to pěkně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem na tom stějně! Zbožňuju je, je to lásko :) Děkuji.

   Vymazat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig