středa 15. března 2017

Styl svatby a květiny pro nevěstu

Posedávám na gauči zabalená do deky, usrkávám horké kafe. S nadšením prohlížím nástěnky na Pinterestu od letošních nevěst. Venku je dnes opravdu ošklivě a zataženo a mě napadá kolika nevěstám asi letos vyjde slunečné počasí, budou padat vedrem nebo jim bude pršet štěstí. 
Přípravy svatebního dne jsou jakousi alchymií a až v ten den zjistíte, zda jste zvolili správný recept. Za 6 krásných let, kdy se svatebním květinám a dekoracím věnuji, už jsem poznala spoustu krásných nevěst a každá měla recept úplně jiný, od stylu až po organizaci. Svatební květiny a dekorace mají však svoje tradice, tím nechci tvrdit, že se musejí striktně dodržovat, ale některé prvky se opakují, vždy však v originálním a individuálním podání.  

Styl a koncept svatby
Je dobré si rozmyslet nějaký obecný koncept vašeho dne, nemusí to být žádná konkrétní představa, ale jde o jakou si "náladu" která bude provázet váš celý den. Místo obřadu i hostiny hraje velice důležitou roli, pokud máte zamluvenou rustikální stodolu nesnažte se z toho udělat prudce elegantní a honosnou akci a to samé platí i o vás. Tím myslím, že celkový koncept by se měl hodit i k vám a nějak vás vystihovat, protože o to víc se v samotný den budete cítit víc uvolněně, tím pádem i lépe a celý den, který má být hlavně o vás si více užijete. Svatební kytice
Hlavní a především pro nevěsty nejdůležitější bod v přípravách výzdoby, který je bude doplňovat velkou část dne D je samozřejmě kytice pro nevěstu. Tradice svatebních květin začala již ve starém Řecku  a symbolizovala dar a spojení s přírodou. 
Mé nejoblíbenější jsou míchané kytice, z různých druhů květin a většinou i barev, které samozřejmě perfektně zapadají do celkového konceptu a na výsluní se dostávají uvolněnější kytice, které mají od uhlazených bochánků hodně daleko, a já jsem za to moc ráda. 


Házecí kytice
Jedná se poměrně o novodobou "vychytávku", teda pokud jí někdo vychytá :). Většině nevěst je líto svoji vysněnou kytici věnovat a ještě k tomu hodit po některé z nevdaných dívek. Proto většinou pro nevěstu tvoříme ještě jednu menší variantu svatební kytice, která perfektně poslouží pro tento účel. Pokud ale hned po svatebně plánuje odjet na svatební cestu, je toto řešení pro vás trochu zbytečné. 


Květiny do vlasů

Bohémské květinové věnečky, romantické čelenky, tradiční hřebínky, uvolněné půl obloučky a nebo jen volné květy v messy drdolu. Květiny ve vláskách, ať už v jakémkoliv podání, jsou vždy skvělý způsob jak nevěstu sladit se svatební kyticí a nemusíme se vždy upínat jen na živé květy, pro které třeba letní horké počasí není vždy úplně ideální. Skvělou variantou jsou i květinové doplňky z kvalitních látkových a umělých materiálů. 

Mějte krásný den
Dominika 
Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig