úterý 21. března 2017

Veletrh ISH a koupelny budoucnosti

Přijdete domů unavení po celém pracovním dne, dáte si rychlou sprchu nebo si napustíte vanu, kde se pokusíte smýt stres a myšlenky na zítřejší den, kdy vás čeká nepříjemné jednání, nespokojený zákazník nebo prostě něco na co se zrovna úplně netěšíte a pak v teple vašeho obýváků, se sklenkou víno v ruce, si pustíte film, který už jste chtěli dlouho vidět. Proč tady popisuji takový běžný večer spousty z nás? Narážím na to kolik času, a nejen my dámy, trávíme v koupelně a užíváme si, obzvlášť teď kdy venku ještě nevládnou letní dny, teplo našich domovů. A o tom všem byl březnový veletrh ISH ve Frankfurtu, který je největší světový veletrh sanitární techniky, vytápění a klimatizací, kde se vše točí kolem vody a energie.


Můj největší zájem na veletrhu ISH byl o prezentace spojené s koupelnami a Pop up my bathroom trend forum, které představuje trendy budoucnosti, jejichž vlivů si však můžeme všímat již dnes a jde o jakýsi odraz současných potřeb společnosti. Od unifikovaných bytových jednotek s téměř totožným nábytkem, v každé rodině už jsme se naštěstí vzdálili, ale teď jdeme ještě dál a tento trend se nezastaví ani před dveřmi koupelny bílých vydlaždičkovaných až ke stropu s bílým vybavením. Vše je spojené s touhou po originalitě a seberealizaci, která stále a nezadržitelně roste a i proto koupelny mají snahu se stát prostorem, jakým si útočištěm pro náš volný čas a potěšení.

Snaha a potřeba o vliv individualismus je v i koupelnách žádoucí již dnes a výrobci nepřemýšlejí jen nad tvary a obecným a standardizovaným designem. Někteří velcí výrobci již dnes nabízejí výrobek v jiné barvě, ale vize do budoucna je možnost uzpůsobení i sanitární keramiky zákazníkovi více na mírů a uspokojit jeho potřeby, bez toho aby to zrujnovalo jeho peněženku. A další aspekty přinášejí požadavky multifunkčnosti, použití digitálních a moderních technologií a udržitelnost spojená s ekologií. 

 

Share:

2 komentáře

  1. Ten koncept "nature bathroom" je úžasný! Celkově si mi osobně kousek té "živé přírody" v koupelnách moc libí. Obzvláště pak třeba sprcha s oblázky a okolo s vysázenými květinami. Zažila jsem takové koupelny během dovolených v JV Asii už několikrát, ale vždy stejný problém...ta údržba :( I když to vypadá skvostně, raději se takové koupelny vzdám, než abych se o ni denně musela starat. Ale jsou prostě krásné! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To je bohužel pravda, že většinou takové ty koupelny co vypadají nejvíc neudržované potřebují nejvíce péče... Ale myslím, že se dá najít i v hodný kompromis mezi nature a czech bathroom :)))

      Vymazat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig