pondělí 3. dubna 2017

7 pomocníčků pro každý den

Je pondělí večer a já s hrnkem horkého čaje sleduji za oknem déšť a usedám k pracovnímu stolu s jediným cílem. Naplánovat pracovní i soukromé aktivity na tento týden. Většinou to nejradši dělám v neděli večer, ale díky pracovnímu víkendu na čerstvém vzduchu, už večer nezbyla síla. Být sám sobě šéfem je skvělý, ale zároveň je to peklo, můžu nadávat maximálně sama na sebe, ale každý den mě provází několik rituálů v podobě používání aplikací a vychytávek dnešních možností, které mi značně ulehčují vše co dělám.

Všechny následující pomocníčky můžete používat jak z počítače, tak jsou dostupné i pro chytré telefony. Nejsem žádný geek a proto všechny aplikace jednoduché na ovládání a zvládnete je i pokud se s počítačem nebo telefonem moc nekamarádíte. Doufám, že třeba i vám některý z nich usnadní život a určitě budu ráda za typy na to co používáte vy při každodenním fungování.Elektronický kalendář
Jsem milovnice papíru, ať už bílého, barevného, jemného, texturovitého a s je spojená i moje závislost pro diáře, bločky a lepicími papírky. Vedle klasického papírového diáře mojí každodenní součástí elektronický kalendář. Před několika lety jsem propadla službám Google a od té doby jsou mojí pravou rukou, ale po emailu je kalendář určitě nejpoužívanější. Má spoustu pozitiv jako třeba možnost nasdílet si kalendáře s někým dalším, různě si ho přizpůsobovat a upravovat. Už bych se asi neobešla bez toho, že ho můžu upravovat jako z notebooku tak z telefonu.

Google Drive
Mám na něm stejnou závislost jako na Google kalendářI. Pro ty co ho neznáte, slouží ke sdílení, ukládání souborů v tzv. cloudu. Zjednodešené řečeno, když si tam něco uložíte máte tyto souboru, ať už je to rozepsaná bakalářka, fotky z poslední párty nebo report do práce, dostupný z jakéhokoliv počítače s internetem po přihlášení do Google účtu a to je jen jedna z mnoha výhod. Skvělé mi například přijde pracovat na stejném dokumentu vzdáleně ve více lidech současně.


Spotify
Bez hudby nevyplodím ani čárku. Opravdu! Spotify nabízí play listy od hudby pro soustředění až po můj oblíbené DnB. Určitě tam najdete něco co vás chytne a bude vaše srdcovka a i ve free verzi se reklamy dají jednou za čas přežit. A rozhodně vyzkoušejte play listy pro běhání.

Pinterest
Nekonečná inspirace napříč obory. Ano myslím, že i tak nějak by se dal definovat jednoduchý popisek pro Pinterest. Ať už hledám inspiraci pro interiér, zahradu, grafický design, svatby a nebo třeba návody "udělej si sám", Pinterest je tu vždy pro mě a téměř nikdy mě nezklame. Jen opatrně, je to návykové.


Canva
Potřebujete rychle a levně grafiku, která bude vypadat aspoň trochu profesionálně a né jak když to tvořil prvňák v Malování a Photoshop vám buď nic neříká, nebo jste na něj líní ? Tak je Canva navržená právě Vám na míru. Miluju jí a jsem za ní vděčná, také téměř každý den. Photoshop sice ovládám, ale velice omezeně a s Canva si připadám jak král grafického designu. Což je samozřejmě příjemná iluze.


Fakturoid
Pravá i levá ruka pro všechny živnostníky a menší podniky. Používáme ho zatím jen na Kominictví, ale určitě k němu také přejdu, protože s ním je tvorba faktur, záloh a celkového přehledu hračka.


Toggl
Často bojuju s tím, že nevím kolik času jsem u jednotlivých projektů strávila. Nebo pokud nemám jasný cíl pro následující hodiny většinou po jejich uplynutí mám perfektně prohlédnutý Facebook, všechny ostatní sociální sítě, předpověď počasí na následující dny a vím kam se teď dají pořídit výhodně letenky, ale bohužel to nemá nic společného s tím za co by se ty letenky daly pořídit. A s tím mi pomáhá právě Toggl, který trackuje mojí aktivitu a umožňuje váš čas roztřídit, dle jednotlivých projektů a aktivit.

Odkazy:
Kalendář
Drive
Spotify
Pinterest
Canva
Fakturoid
Toggl

Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig