sobota 1. dubna 2017

Plány na duben

Je sobota brzy ráno a jako klasicky nemůžu spát, můžu se vymlouvat, že vstávat brzy je to zvyk z doby kdy jsem měla květinářství, ale popravdě... mě to bavilo vždycky. Řekla bych, že jsem se to naučila ještě v předškolním věku, když o víkend v brzkých ranních hodinách na televizních obrazovkách vládly pohádky. Pohádky, ty já můžu ještě teď, to mi zůstalo. Jen už vstávám z jiných důvodů, než abych ráno koukala na televizi. Vlastně televizi jako takovou, vůbec nemusím a kdybych nebydlela s Leem určitě jí nemám, ale vztah je kompromisech a televize se základními programy je pro nás kompromis. A ještě jsem chodila ráno pro pečivo, když jsem byla malá. Jen už si nepamatuju jestli před, během nebo po pohádce. Stejně to byl jen způsob jak mě brzkých víkendových hodinách zabavit, ale v tý sámošce měli automat na takový ty blbynky. Od různobarevných a tvarově odlišných korálků až po lepkavou hmotu na házení. Maminka mi jednou "korálky" našila na džísku, byla jsem velká frajerka. Myslím že byly ve tvaru mrkvičky a dudlíku, ale dost už o tom co jsem dělala před 20 lety.
Dnes je první duben a protože poslední dobou mám pocit, že nic nestíhám a čas mi jen tak utíká mezi prsty. Když se podívám co jsem psala tady, rozhodla jsem si vytyčit nějaké stěžejní body na které se chci ve volném čase zaměřit. Můžete se přidat, ráda v tom nebudu sama ;) 

VÍCE POHYBU
Je to začarovaný kruh, často jedu někam autem abych ušetřila čas a par trávím hodiny v posilovně. V té nové mě, ale čas na kardiu moc nebaví, asi protože wifi signál není nic moc :). Hlavně to byl hlavní důvod proč jsem chtěla byt v centru Slaného, aby to bylo všude kousek pěšky. Chůze a přiměřený pohyb to je základ úspěchu, zdravého životního stylu a proto hned jak dopíšu tenhle článek doskáču do nedalekého obchodu a nepojedu autem. Doufám, že budou mít croissanty.

Běhání to je další kapitola, kterou chci zase otevřít a ano vím jak je to těžký s tím začít pokud nejste zvyklí. Zrovna včera jsem měla nezkrotnou touhu. Touhu pustit mojí oblíbenou hudbu do sluchátek, nechat nohy běžet a užívat si to krásné počasí. No popravdě po 300 metrech byla realita trochu jiná a já myslela umřu (kdo mě má na Instagramu tak viděl, jak jsem se sama sobě vysmála), ale co bych čekala když už od léta běhací tenisky ležely v smutně v koutě.


VÍCE ČTENÍ
Už jsme zase u té kompromisní televize. Je to totiž ďáblova krabička, teda vlastně spíš placka. Já dobře věděla proč jí nechci.Je to takový lapač pozornosti a hned vysvětlím proč. Dřív jsem téměř každý večer v posteli četla knížky, nebo nějaké zajímavé materiály ať už jakékoliv. A teď to prostě nejde, protože běhaj ty barevný obrázky nebo slyším vtipný situace z Teorie velkýho třesku. Ale já hodlám bojovat! K tomu jsem začala zas po pár letech si půjčovat knížky v Kladenské knihovně. Knížky miluju, ale v rámci jakési udržitelnosti a toho, že ebooky moc nemusím, mi půjčování knížek přijde rozumnější a tak při každé návštěvě si odnáším slušný štos.


VÍCE VODY
Bohužel musím říct, že prokrastinace je můj velký nepřítel a stejně tak jak jsem teď odkládala běhání, podobně je to teď s mým pitným režimem. Který je momentálně tvořen kávou ať už s mlékem nebo bez mléka. Uvědomuji si jak moc je to tragický a hlavně jak moc se cítím líp, když kdykoliv během dne mám po ruce láhev s vodou a denně aspoň 2-3 litry vypiju. Není to žádná novinka, ale kolem sebe vidím, že většina lidí to hrozně podceňuje.

Vyzkoušejte to! Donuťte se! A pokud ani po týdnu dodržování pitného režimu, pravidelné chůze a alespoň občasného běhu a večerů nad knihou neuvidíte rozdíl, nebudete se cítit lépe.... zvu vás na kafe!


Duben pro mě tedy bude plný pohybu, vody knih, doufám. Kromě aprílového počasí, které nás doufám alespoň občas hezky zahřeje se těším na velikonoce. Tím vůbec nemyslím Velikonoční pondělí, to pravidelně zdrhám někam hodně daleko, ale čtvrtek a sobota před tím to masakrem jsou v plánu velikonoční květinové kurzy. Budeme tvořit vázaný velikonoční věnec na dveře, malou vázanou kytičku ve stylu possie a velikonoční vypichované aranžmá.

Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig