pondělí 17. dubna 2017

Veselé Velikonoce

Každá rodina má trochu jiné zvyky a tradice, propojené s prastarými i novými rituály. Díky květinářství jsem do těchto momentů tak trochu nahlížela, protože téměř všechny svátky jsou propojené s květinami nebo jinými dekoracemi.

Moje rodina velikonoce nikdy moc neprožívala a maminka je vyloženě nesnáší, takže jsme i těm pár chuligánům co k nám přišli zkoušet své štěstí neotvírali. Tradičně babička peče beránka, milujeme mazanec, nádivka s kopřivami taky nikdy nechybí a nakonec se dokopeme k barvení vajíček alespoň pro tatínka. I když většinou na poslední chvíli, protože jsem si počkala co se neprodá v květinářství, tak květinových dekorací jsme měli taky plný dům. Jarní věnec na dveřích samozřejmě nesmí chybět.

A teď je vše tak trochu jiné, protože si budujeme naše vlastní zvyky a tradice. Každý rok jsem prodávala desítky, možná i stovky hodovaček a teď jsem hrdá na to, že můj kluk si jí plete sám. Vajíčka jsem sice dokreslovala na poslední chvíli včera večer fixou u televize a místo čokolád a mazance jsem založila tradici velikonočních cupcakes, které jsem už dlouho chtěla zkusit upéct. Nemohla jsem se rozhodnout které tak jsem upekla hned troje, když na to konečně byl čas. Místo trajdání po hradech, mačkanicí mezi turisty a procházkách jsme líně lenošili doma a koukali na filmy.

Veselé Velikonoce všem, ať už jsou vaše tradice jakékoliv ❤
Share:

3 komentáře

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig