úterý 6. června 2017

Zasnoubená? A co teď ?!

Představte si že jste na nějakém krásném místě, užíváte si společný čas s vašim milovaným a čerpáte pohodičku a kouzelnou atmosféru. Jsem si jistá, že pro každou z nás by to místo bylo úplně jiné, ale zasnily jste se dostatečně? K té kráse najednou přijde něco co nečekáte, Váš drahý nervózně odkud si vyloví prstýnek a myslím si že málokterá z nás by vlastně vnímala co říká :).


Zásnuby probíhají samozřejmě po celý rok, někdo zvolí oblíbené období, někdo datum výročí a nebo prostě kdykoliv kdy cítíte, že se to má stát. Léto patří k velice příznivému k zásnubám, řekla bych že hned po vánocích. V létě možná hraje roli množství svateb, které navštívíme a letošní rok je opravdu plný svateb, takže předpokládám, že spousta dalších šťastných párů se nechá inspirovat. Je ale důležité, si hned na začátku zařídit několik maličkosti i přesto, že třeba plánujete jen romantickou svatbu s rodinou.

To nejdůležitější je rozpočet, seznam hostů, období a samozřejmě následně místo, ale o tom už jsem psala v prvním článku o svatebních přípravách. Jestli, že však plánujete svatbu během "svatební sezóny" která je  u nás zhruba od května do září, je potřeba počítat s tím, že všechny profese, které se na svatby specializují je potřeba zamluvit v čas.

Co zařídit hned? Pokud máte místo, datum a nějakou představu o tom co je ve vašich finančních možnostech, určitě doporučuji zamluvit si vizážistku a fotografa. Obě profese v jeden den stihnou většinou jen jednu svatbu a tak je o ně pěkná rvačka, hlavně o ty kvalitní. O tom jak vybrat kvalitní vizážistku jsme vám prozradily víc s Lidunkou Škvorovou ZDE a na článku o fotografovi pracuji :).

Ráda bych se ještě vrátila k termínu svateb, "svatební sezóna" je zajímavá věc. Ještě před pár lety svatby téměř striktně dodržovali termíny od června do srpna, ale to se již naštěstí dávno prolomilo. Ke květnu se váže pověra svatba v máji, nevěsta na máry, ale toto rčení již dávno neplatí. Bylo spojeno s tím, že když nevěsta po svatbě hned otěhotněla, musela celé léto dřít na poli a díte se pak narodilo do nejtužších zimních měsíců. V dnešní době ústředního topení a supermarketů, bych toto vůbec nebrala v potaz a naopak ač se tomu sama divím, květnové nevěsty mívají poslední roky velice pěkné počasí a jsou čím dál tím víc oblíbené.

I v letních měsících musíme počítat s různými variantami počasím, může být 30°C ve stínu, ale také může od rána pršet a věřte mi, že déšť je většinou tou příjemnější variantou. Léto má každý také spojené s dovolenou, i na to je třeba myslet a svatebčanům to minimálně sdělit dostatečně dopředu. Pokud nebudete rezervovat místo téměř rok dopředu, počítejte s tím, že nebude úplně jednoduché něco zamluvit. Na konci léta mají hotely, penziony a jiná zařízení již další rok dosti obsazený.  O šikovných fotografech, vizážistkách to platí taktéž. Nezapomeňte na to, že kromě místa musí mít volno také matrika v daném místě, ale to se naštěstí dá zachránit a využít služby tzv. unitářů.

Často se mě nevěsty ptají co se jak dělá, co je jak zvykem a já se snažím vysvětlit, že svatba by měl být den čistě podle Vás, aby jste si tento den užily a naplnil Vaše očekávání. Nenechte se zbytečně svazovat tradicemi nebo tím co chce vaše rodina, maminka nebo tchýně a soustřeďte se sami na sebe. Nesnažte se vyhovět všem a hlavně prosím z něčeho tak krásného jako láska dvou lidí nedělejte zbytečnou šaškárnu a cirkus. Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig