pátek 22. září 2017

Podzim plný barev a inspiraceMoje práce je plná barev a různými způsoby s nimi pracuji každý den, ať už se jedná o kombinace barev a textur pro vázání květin, tvorbu dekorací, návrhy interiérů tak třeba úpravu fotek. Přitom sama kolem sebe pestré barvy moc nevyhledávám, náš byt je v odstínech bílé, šedé, béžové a černé, ale přiznávám, že teď pokukuji po nějakých zlatých a pastelových doplňcích. Možná za to může právě můj oblíbený vybarvený podzim, který hraje všemi barvami. Podzim je zajímavé období plné barev, ale zároveň chmurného počasí a smutných nálad, které často nerozežene ani dýňové kořeněné latté. Po šíleném létě plném svateb, se také konečně dostávám k zútulňování našeho hnízdečko, do kterého nám přibyl jeden pěknej ptáček jménem Maggie a tak je čas na podzimní inspiraci, která vám rozzáří domov. Jako vždy jsem prohlédala Pinterest, který je můj pomocník dnes a denně.   

Léto je definitivně out a s ním i květinový věnec na vašich dveří( kromě mojí babičky, která má podzimní věnec s ježkem už od jara a nenechá si to vymluvit). Budou opravdu smutné, pokud je necháte čekat až na ten adventní. Vyražte do přírody, která momentálně hýří všemožnými plody, barevným listím a zajímavými chuchvalci. Na každé polní cestě, u lesa, louky prostě všude najdete spoustu materiálu pro podzimní dekorace. Moje oblíbené jsou květy barvínku, šípky, ptačí zob, hloh. Mojí srdcovkou jsou větvičky břízy, tu rvu pravidelně všude a vždy vypadá skvělé. Jen prosím neškubejte v parcích a městských porostech. Už tak to rostliny ve městě nemají moc jednoduché.

Pokud chcete věnci trochu přilepšit, v květinářství můžete zakoupit nějaký ten eukalypt, vřesovec, Calocephallus, větvičky buxusu a třeba nějaké sušené plody bavlníku.

Dekorování vchodu do vašeho domu má svůj význam nejen estetický, ale z Feng Shuej vím, že to je skvělý způsob jak přilákat léčivou energii tchi. (Skvělé mít takové kamarádky jako je moje Janička, která překypuje moudrostmi :) A tak k věnci stačí přihodit svazeček březových větviček převázaný stužkou, koule z mechu (koupíte polystyrénový podklad, nebo zmuchláte noviny a přelepíte izolepou), nějaký ten vřes nebo chryzantéma v košíčku a máte hotovo.Příroda je mocná čarodějka a proto všechen ten úžasný materiál co si nasbíráte, můžete použít na dekorování čehokoliv. Co se týká dekorací na stůl, máme více možností. Můžeme vytvořit klasickou vypichovanou dekoraci za použití vypichovací hmoty Oasis (kterou zakoupíte v různých tvarech, od klasické cihličky až po koule, srdíčka nebo třeba věnce), nezapomeňte vždy začít zelení ( buxus, eukalypt) z které si na začátku vytvoříte jakousi kostru a pak už je doplňujete krásnými barvenými květy a plody. V jednoduchosti je často krása a pro delší výdrž bych doporučila najít nějaký šikovný tác či podnos, na který nadekorujete suché větvičky, vřesy, dýně, můžete doplnit i větvičkami buxusu, eukalyptu. Dozdobíme plody, listím a třeba nějakou přírodní stužkou. Skvělé je taky použít i sezónní ovoce, které se k tomuto hodí. Jablíčka, fíky a když uvidíte, že se blíží jejich zkáza tak je můžete jednoduše sníst :).

Pro běžného smrtelníka (floristi jsou totiž superhumans :) je asi nejdostupnější nakupovat řezané květiny pro dekorování domova v marketech. Já osobně mám třeba docela ráda Lidl, pokud se trefíte do čerstvého závozu květin. Svazku gerber, růží atp. stačí dát jen trochu lásky, přidat k nim do vázy, nějakou tu větvičku. Třeba zas a opět břízu nebo eukalypt, ty opravdu nikdy nezklamou :). Nezapomeňte vázy pravidelně a důkladně vymývat, nejlepší je použít Savo nebo Domestos, který zahubí všechny bakterie, které nám potom zkracují délku života našich květin. Občas přidávám i trochu Sava do vody ke květinám jako dezinfekci (třeba jen půl stříknutí) a funguje to skvěle hlavně u měkkých stonků (gerbery, karafiáty…).

Při sběru všeho toho skvělého materiálu vás třeba i něco inspiruje, co třeba vyrobit nějakou girlandu z opadaných listů a plodů, nebo co třeba použít pro dekorování staré gumovky, které jste chtěli vyhodit a osázet je vřesem nebo vřesovce.

Doufám, že jste načerpali podzimní atmosféru a o víkend vyrazíte do lesů a luk na „lov“ nebo se na mně přijďte podívat na mé květinové kurzy. Brzy Vám ukážu co jsem si domů vytvořila já :).  

Krásný pátek
Dominika
xoxo

Všechny obrázkové inspirace jsou z Pinterestu

Share:

2 komentáře

  1. Moc hezký inspirativní článek :) nejvíce se mi líbí ten věnec z ostružin.

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětVymazat
  2. Hezký článek. Pinterest je na inspirace opravdu spása :D krásné věcičky :3

    MagicBeautyLife

    OdpovědětVymazat

© DOMI design | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig